Žižkovo Voko 2020

10.06.2020

Ahoj všichni přátelé v biku!

Rozhodli jsme se uspořádat Žižkovo Voko i letos. Sice nám to současná situace trochu zkomplikovala, ale my to zvládneme. Nyní pracuje na přípravách. Museli jsme vybrat jiný termín, ale věříme, že vám bude vyhovovat. 18.7. bude krásná letní sobota, pro šestihodinový výlet ideální.

Voko se dále bude držet prostoru jižních Čech u řeky Lužnice s centrem u Dobronic u Bechyně. V centru je možnost ubytování v chatkách a stanování. Okolí nabízí krásné lesy protkané údolíčky potoků vlévajících se do Lužnice.

Něž spustíme přihlášky (již brzy), najděte si parťáka do dvojice. Zvláštností ŽV je kategorie veteránů, která není od 90 let součtu, ale až od 100 let, aby dříve narození nesoutěžili se čtyřicátníky. To by nebylo spravedlivé.

Letos nám bude pomáhat Petr Pruner "Hvězdář", a dá se tvrdit, že nás do toho "nakopnul". Dokonce i ten text novinky nahoře napsal ... odhodlaně. Takže není cesty zpět! Mám ovšem nutkání vysvětlit, co se děje. Musel jsem totiž svoje Cykloplavby na Jadranu z června přesunout na náhradní termíny a to v září. A tudíž Žvoko v září být nemůže. Původně jsme akci chtěli zrušit, ale jak jsme zjistili, mnoha Žvokařům by to bylo líto. Takže máme tento termín, věříme, že to dáte. Těšíme se na Vás!!

Tak přijeďte! 

Jindra Vostrá, Hvězdář, Marťan Kraus a Jaa Řízek