"Kolikrát jsi brodil?"

12.09.2017

Přišlo mi, že Jarda Řízek zavážel kontroly na kánoi. Nenapadlo ho, že při honbě za kontrolami nebudeme váhat a přes Lužnici i s kolem půjdeme. Určitě se vyplatilo alespoň jednou Lužnici přebrodit. My jsme brodili 4x. Jednou přes jez a 3x pod jezem, kde tekla řeka proudem. Nebylo to nejrychlejší, ale podle mě snazší než se vracet z kopce.

Do Tábora po červený

Okolí Lužnice pod Táborem už trochu znám ze školních sportovních kurzů. Mám už několik zkušeností s červenou značkou podél pravého břehu Lužnice. Viděl jsem tam několik pádů ze srázu až do vody a sám si taky jednou šipku s kolem nechtěně skočil. Naposledy před 3 týdny tam Terka zabořila hlavu do největšího blátivého kentusu, co si dokážeš představit. I ve chvíli, kdy jí nakládala sanitka, protože si při tom zlomila ruku, jsem se jí smál do ksichtu, protože to nešlo - se nesmát, když vypadala jako obluda.

6 hodin je moc

Orienťák měl sice limit 6 hodin, ale přišlo mi, když jsme dostali mapu, že za 4 hodiny by se to dalo stihnout objet. Pití a tyčinky na 360 minut jsem však ještě radši nezahazoval. 3 hodiny mi trvalo, než jsem se rozjel. Těch 6 hodin bylo pro dvojice s rozvážnějším tempem, aby stihly dojet až k řetězovému mostu a dostat se tam na druhý břeh.

Nejrychleji zvládli objet všechny kontroly eliťáci Martin Štěňha s Tomášem Bezouškou, kteří se stále necítí na to, aby závodili proti veteránům, i když by letos už mohli. Trochu jsme doufali, že budou měkký, nebudou brodit a ztratí. Když jsme přijeli do cíle, tak jejich kola tam nebyly. Takže jsme první? Ne! Dali nám ostudných 40 minut a už se jeli někam vyjet. No, příště se budeme muset snažit víc.

Fejfárek zase přichycen při podvádění

Na orienťáku na kole dodržujeme několik jednoduchých pravidel. Jezdíme spolu, na kontrole jsme společně a nesmíme použít žádný jiný dopravní prostředek než své kolo, dodržujeme pravidla silničního provozu (hlavně rychlost v obci) a lesní zákon, který nám říká, že v lese musíme jezdit po cestách. Lodě tedy k postupu nepoužíváme. Ano, jsou i závody, kde jsou povoleny přívozy, aby byla trasa závodu zajímavější.

Sranda musí být

Vtipný bylo třeba, když Saša šel na bednu a zaskočil svou přítomností Řízka, který si myslel, že se tam jen omylem nachomýtl. Kromě cen pro vítěze (např. lubrikant ve speji) šťastlivý výherci dostali něco z tomboly. Určitě se shodneme, že ty trenýrky s misskami jsme chtěli vyhrát všichni. Už jsem napsal o jedny Ježíškovi.

Jezděte opatrně, ale vostře!