Jak to proběhlo?

23.09.2018

Závod je za námi. Parádně jsme si zajezdili. Píšu to jako účastník závodu. Pomáhám sice s webovými stránkami, ale o závodě jsem toho předem věděl stejně jako ostatní účastníci, takže vám až teď můžu napsat, jaký to bylo.

Letošní účast byla nižší než vloni a než na podobných závodech bývá běžné, mělo to ale několik pozitiv. Závod se konal za příjemné přátelské atmosféry, nikde žádný chaos ani fronty. Na všechno byl klid, spočítat výsledky a vyhlásit nejlepší bylo velmi rychlé.

Letos naše akce kolidovala s dalšími 2 podobnými. Ve Velkých Popovicích se jel POKR a u Dubé Cyklotrek. Protože nešlo jet všechno, lidi se mezi akce rozdělili. Příští rok se pokusíme zařídit exkluzivitu na termín Žižkova Voka. Den závodu byl však vybrán velmi dobře. Lepší počasí si neumím představit. Bohužel se mi donesla informace, že POKR letos prožil derniéru.

Teď k samotnému závodu. Centrum zůstalo stejné, jako vloni, tedy u Housova Mlýnu v Holečkových sadech, které navazují na hradby Starého Města. V něm bylo skryto 8 kontrol, které jsme našli podle velmi přesné mapě na druhé straně listu. Ostatní kontroly byly rozmístěny už dál a to v prostoru, který zahrnoval mimo jiné Turovecký les, okolí Tábora, Plané a pokračoval na východ daleko za Chýnov. Samotné kontroly byly většinou v lese, ale na dobrých cestách a jasných místech, na které se dalo přijet z více stran. Mě se nejvíc líbila kontrola č. 11 pod Dubským vrchem, vedla na ní suprová cesta a skoro pořád z kopce a za nejhezčí považuji č. 7 na lávce pod železničním viaduktem v údolí u Chýnova.

Celkem 36 kontrol bylo rozmístěno tak, že se nenašly 2 dvojice, které by zvolili stejný postup. Všechny kontroly byly hodnoceny 5 body, bylo tedy k přemýšlení, které kontroly jet, které ne, případně, jestli se to dá objet celé.

Závod vyhrála dvojice Pepa Aujezdecký, Vláďa Laszák (doufám, že jsem to dobře přečetl) z týmu Stehýnka, kteří to stihli s výraznou rezervou a náskokem před dalšími 2 pánskými dvojice, které to taky objeli komplet. Celé to mělo 105 až 116km v závislosti na volbě postupu. Mixy vyhrál Cyklobulf ve složení Tomáš Fejfárek a Tereza Škrampalová. Těm chyběli jen 2 kontroly. Dámskou kategorii vyhrály se ziskem 142 bodů Eva Pyková s Jitkou Ščerbovou (tým RHC Bikeriding. Celkové výsledky zde vyvěsíme, hned jak se Jindra a Jarda vrátí z víkendu k počítači.

Malý postřeh: mapa i průkazka byly vytištěny na zvláštním plastovém materiálu, který odolá vodě nebo roztržení. To bylo super. Chválím. To by mělo být na všech závodech.